MI és a jövő - a mesterséges intelligencia nyomában

nyitókép

Ember vagy Gép? Az mesterséges intelligencia kihívásai és lehetőségei.

Novemberi kiállításunk középpontjában a mesterséges intelligencia (MI) áll, amely napjaink egyik legizgalmasabb és legösszetettebb kérdéskörét alkotja. Az MI fejlődése és hatása már évtizedek óta foglalkoztatja a világot: lehetőségei lenyűgözőek, ugyanakkor jelentős etikai és gyakorlati kihívásokat is felvetnek. Hogyan formálhatja a mesterséges intelligencia a jövőnket? Milyen szerepet tölt be a hétköznapokban, és milyen veszélyekkel járhat, ha nem megfelelő célokra használják? Ez a technológia ma már nemcsak a tudósok és mérnökök érdeklődését kelti fel, hanem a filmrendezőket és sci-fi írókat is inspirálja, akik merész, sokszor ijesztő jövőképeket álmodnak meg a mesterséges elmékről és világunk jövőjéről. De vajon hol húzódik a határ a fikció és a valóság között? Mikor beszélhetünk valóban értelmes gépekről, és mit is jelent az, hogy egy mesterséges rendszer „intelligens”?

Kiállításunk célja, hogy ezeket az izgalmas kérdéseket könyveken keresztül járjuk körbe, lehetőséget adva a látogatóknak az MI különböző aspektusainak megismerésére. A kiállítás az elméleti alapoktól a gyakorlati alkalmazásokig, az etikai dilemmáktól a társadalmi hatásokig átfogó képet nyújt. A vitrinekben elhelyezett könyvek széles választékával mutatjuk be a mesterséges intelligencia történetét, fejlődésének útját, jelenkori felhasználásait és jövőbeli lehetőségeit. Célunk, hogy a látogatók közelebbről is megismerhessék az MI működésének alapjait és annak mindennapi életünkre gyakorolt hatásait. Kiállításunk segít abban, hogy mélyebben megérthessük, mitől válik „intelligenssé” egy gép, és miként formálhatja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat és jövőnket.

A kiállítást és a fotókat készítette: Kádár Johanna

Helyszín: Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont, 0. szint, aula (a regisztráció mellett) Pécs, Universitas u. 2/A



Trackback link: