Mindenkép(p)en olvasunk

Kiadó:
Magvető
ISBN:
978 963 142 672 4
Kiadás éve:
2009
Mű a katalógusban:

Daniel Stein, tolmács

Ulickaja könyveit nagyon szeretem, szinte mindegyiket. Persze vannak kedvenceim, többek közt ez is. Számomra ez a könyv a szeretetről, az együttérzésről, a megbocsátásról és legfőképpen a toleranciáról szól. Főhőse Daniel Stein, dél-lengyelországi zsidó családban született. A II. világháború kitörésekor 17 évesen keletre menekülve eljut Lvovba, majd Vilniusba. A németek előrenyomulásával, a megszállt területen beáll a Gestapóhoz tolmácsnak, hogy zsidókat menekítsen. Többször bebörtönzik, majd beáll a partizánokhoz. A háború végén visszatér Lengyelországba, és katolikus papnak áll, szerzetes lesz belőle. Az 50-es évek végén Izraelbe települ, hogy Haifa városában, a Carmel hegyen, egy elhagyott kolostorban, katolikus arabokból álló közösséget hozzon létre.



Rózsáné Szarka Veronika könyvtáros, osztályvezető, PTE Egyetemi Könyvtár, Közönségkapcsolati Osztály Mi sem természetesebb! Én is ezt gondolom! Sokfélék vagyunk, a tolerancia mindennél fontosabb, a hétköznapok valóságában talán még inkább.

A történet sok szálon fut, különböző időszakok történésit szövi egybe a főhős története.

Fontos könyv, ajánlom mindenki figyelmébe!

A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2012. november 21-én szerdán, 14.30 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!