Mindenkép(p)en olvasunk

Kiadó:
Európa
ISBN:
9630717816
Kiadás éve:
1979
Mű a katalógusban:

Védett férfiak

Miért pont Robert Merle? Mert Merle zseniális író... imádom a könyveit! És miért pont a Védett férfiak? Mert egyszerűen nem lehet letenni... már a címe is jó, felkelti a figyelmet. És igen, arról szól, amire először gondolnánk, amúgy ösztönösen... én legalábbis: Férfiakról, akik komoly veszélyben vannak. Veszélyben a létezésük és a társadalomban elfoglalt szerepük... Merle nagyot álmodott ebben a könyvben! Az örök témát a férfi és nő kapcsolatát forgatja fel fenekestül és kápráztatja el az olvasót egy olyan világgal, ami fordítottja lenne a mi valódi világunknak. Amerikában vagyunk az 1980-as években. A történet szerint a világot megtámadta egy rejtélyes kórokozó, ami azonban csak a nemzőképes férfiakat fertőzi meg és pusztítja el... itt már fel is kapja a fejét az olvasó egészen biztosan, és a folytatásban az izgalom garantált!



Illés Rita könyvtáros, PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont A férfiak pánikszerűen menekülnek, a járvány rettenetes gyorsasággal szedi áldozatait, sok férfi a kasztrációt választja az életért, mások igyekeznek izolált, steril helyre kerülni. Az életben maradt férfiak szerepe olyannyira megváltozik, hogy csak másodrendű kaszt lesznek és férfinak lenni szégyen lesz!

A nők az élet minden területén fokozatosan átveszik a hatalmat, betöltik a férfihiány okozta űrt, a köztársasági elnök pedig egy férfigyűlölő nő lesz. Eddig elrejtett kvalitásaik felismerését az évszázados elnyomással magyarázzák, sikereiket férfiellenes filozófiaként fogalmazzák meg.

Létezik egy elzárt terület a betegség ellenszerét kutató tudós férfiaknak. Rajtuk múlik az emberiség férfi tagjainak élete, és hogy sikerül-e visszaállítani a régi rendet. Köztük van Martinelli doktor, a regény főszereplője is. Többet nem árulok el a könyvből, remélem ezzel kedvet hoztam az elolvasásához!

A Védett férfiak (Les hommesprotégés) Robert Merle Goncourt-díjas francia író 1974-ben megjelent szatirikus hangvételű regénye; az emberiség elfajzásának szörnyű víziója, amely a férfi-nő viszony paradox eltorzulását ábrázolja. A regény egy új világképet fest, amelyben a feminizmus „elpusztítja” a humanizmust.

Nekem ez volt az egyik legmaradandóbb könyvélményem, ezért ajánlanám jó szívvel másnak is!

A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2014. november 19-én szerda, 15 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!

(Forrás: Illés Rita könyvtáros, PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont)