1978-ban, elsős közgazdász hallgatóként egy szegedi könyvesboltban találtam rá az első kiadásra. Sikerét jól mutatja, hogy harminc évvel később már a sokadik – átdolgozott – amerikai kiadást adták ki magyar nyelven, tizedik alkalommal. Aronson érzékenysége, eredetisége, egyszerűsége és történet mesélő ereje segíti a világ sok-sok országában és számtalan egyetemén az olvasókat és hallgatókat, hogy megértsék az ÉN és a MÁSIK egymásra hatásának örömét, fájdalmát, szabályszerűségeit: a szociálpszichológiát. Mesél a szerző agresszióról, előítéletről, önigazolásról, konformitásról, befolyásolásról, szeretetről. Történetek és kísérletek tematikus sora kalauzolja az olvasót a társas lét viszonyai között. Tudományosan igazolt összefüggéseket tár fel olvasmányos és rendkívül élvezetes stílusban.
Néha talán szégyelljük magunkat és olykor büszkék is vagyunk, ahogy saját tetteink emlékei felidéződnek, ám Aronson emberszeretete a megértésen túl, saját elfogadásunkhoz is ad muníciót.
A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2012. november 21-én szerdán, 14.30 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!