Igyekeztek tehát a fenti célokat úgy elérni, hogy az egyes kórokozók tárgyalásakor azokat az ismereteket hangsúlyozzák, illetve az információkat arra korlátozzák, amiket a klinikus-mikrobiológus konzultációk során szerzett saját tapasztalataik alapján „valóban jó, ha a klinikus kolléga tud" (pl. Mit várhat el - és mit nem - a klinikus a labortól? Milyen adatokra van a laboratóriumnak szüksége? Mennyi a vizsgálatok időigénye? Azok mennyire megbízhatóak? stb.). Ennek érdekében a könyvben minimálisra csökkent a kórokozók azonosításához szükséges specifikus bélyegek ismertetése. Viszont a célt segítendő, a könyv végére került egy, a legfontosabb fertőző betegségek klinikai mikrobiológiáját tárgyaló fejezet.
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!