Mindenkép(p)en olvasunk

Kiadó:
Agave
ISBN:
978-61-5527-209-7
Kiadás éve:
2013
Mű a katalógusban:

Fahrenheit 451 és más történetek

Vajon hány fokon égnek el a könyvek? Pár év könyvek nélkül alaposan megváltoztatja az embert, főleg akkor, ha az uralkodó ideológiai rendszer kiszolgálójaként az a munkája, hogy minél több könyvtől fossza meg az embertársait, akik már régen elfelejtették, hogy milyen is olvasni. Montag tűzőrként dolgozva minden nap feljelentések nyomán indul útjára, hogy könyveket lobbantson lángra azoknak az embereknek az otthonában, akik még nem felejtették el, hogyan lehet egy fogyasztói társadalomban a tömegkommunikáció virtuális médiumának manipulatív hatásai nélkül élni.



Dr. Gyuris Norbert egyetemi adjunktus, PTE BTK Anglisztika Intézet, Angol Nyelvű Irodalmak és Kultúrák Tanszék A könyv út a nyomtatott szó, a gyertyafény és a világot értelmező beszélgetések felé; az emberek odafigyelnek egymásra, érzelmeket adnak és kapnak, miközben a domináns kulturális mintákat kizárják a tudatukból: a metrón utazva nem hagyják, hogy holmi fogkrémreklámok mossák vegytisztára az agyukat, hanem inkább olvasnak. A tavaly elhunyt Bradbury 1953-ban írt örök klasszikusa azoknak állít tükröt, akik még nem felejtették el, hogy mi a könyv, a könyvtár, hogyan működnek az elektronikus médiumok nélküli emberi kapcsolatok, és milyen az, amikor a lift helyett a lépcsőt választjuk.

 

A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2013. november 11-én hétfőn, 15 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!