Mindenkép(p)en olvasunk

Kiadó:
Alexandra
ISBN:
978-963-297-715-7
Kiadás éve:
2011

Gyerekrablás

Az első oldaltól kezdve magával ragadott a regény, letehetetlennek bizonyult a számomra, mindenhova magammal vittem, és olvastam, amikor akadt akár egyetlen szabad percem is, nehogy a szereplőkkel történjen valami, amíg én nem vagyok a könyv közelében. Egyből beleszerettem a főszereplő John Brice-ba, a könyvben tovább haladva pedig lassan a másik főszereplőbe, Ben Brice-ba is.



A történet két idősíkon játszódik – a jelenben és a múltban, a vietnámi háború idején. A jelenben John Brice Texasban él családjával a luxusotthonában. Egy számítógépes zseni 190-es IQ-val, akinek a cégét most fogják bevezetni a tőzsdére. Egyik délután a lánya focimeccsén tartózkodik – talán inkább csak testben, mint lélekben is, ugyanis közben a tőzsdeügynökével beszél mobiltelefonon – és a heves gesztikulálás alatt kamerájával mindenfélét felvesz maga körül, a fociról viszont csak keveset. A meccs végére az anya is megérkezik, és ekkor szembesülnek a sokkoló eseménnyel: Gracie-t, a lányukat valaki elrabolta… Nyomozás indul az ügyben, amibe az FBI is nagy erőkkel beszáll, és megérkezik a nagyapa is, Ben Brice, akit a vietnámi háborús múltja kísért, és ezért az alkoholba menekült az emlékei elől. Mindenesetre sokkal hatékonyabb nyomozónak bizonyul, mint az FBI ügynökök. Egy, a videofelvételen látott néző karján díszelgő tetoválás, és egy északi államból érkezett nyomravezetői hívás alapján az apa, akinek mindennél fontosabb a kislánya, és az elit katonai múlttal rendelkező nagyapa, aki mindent megtenne Gracie-ért, elindulnak északra, hogy megmentsék a kislányt.

A múltba nyúló – vagy onnan induló? – szálak a hegyekben futnak össze. Az anya múltjából is kiderülnek sötét és megrázó titkok. A háttérben egy nagyobb összeesküvés is áll, amelynek a célpontja az amerikai elnök, és amelynek a résztvevőihez minden szereplőnek köze van valamilyen módon.


Endrődi Edina

ügyvivő szakértő