Ugyanakkor azt is vallom, nem árt, ha ezt a fajta „ösztönnevelést” néha megtámogatjuk, megerősítjük olyan szakemberek segítségével, akik több évtizedes tapasztalataikat osztják meg velünk. Vekerdy Tamás pszichológus stílusa ráadásul olyan, ami abszolút nem szájbarágós, éppen ellenkezőleg. Mintha csak „beszélgetne” velünk egy jó kávé vagy tea mellett, egy kellemes helyen, akár itt, a pécsi Tudásközpontban.
Ráadásul a konkrét esettanulmányok, létező gyermekek és szüleik megtörtént nehézségei, csakúgy, mint egy film, amelynek az elején közlik velünk, hogy „igaz történet alapján készült”, mindig könnyebben magával ragad, mint egy elméleti eszmefuttatás.
„Jól szeretni” – rögtön egy érdekes cím. Mert lehet-e rosszul szeretni? Az általam ajánlott könyvből kiderül a válasz – nem szeretném elárulni, hátha ahogy engem, úgy Önt is foglalkoztatja a kérdés.
Az azonban biztos, hogy remek ötleteket, tippeket kapunk a Tanár Úrtól arra vonatkozóan, hogyan tudunk úgy szeretni, hogy az a lehető legjobb legyen gyermekünknek, gyermekeinknek.
Kottász Gergely sajtóreferens
ajánlásával