Mindig szerettem a történelmet. Ezen belül az utóbbi időben kialakult bennem egy vonzódás a levéltári dokumentumokon alapuló írások iránt. Különösen kedvelem azokat a műveket, melyek kellő távolságból, tényekkel alátámasztott elemzését adják egy történelmi korszaknak. A viszonylagosan közelmúltnak tekinthető korszakok különösen izgalmasak számomra, hiszen számos csatlakozási pontot adnak a mai életünkhöz, a jelenkor történéseinek megértéséhez.
Ennek kapcsán került kezembe a bemutatott kötet. A számos, általam korábban is ismert tény mellé újabb adatokat sorakoztat fel, elemez, elgondolkoztat a nagy események mozgató rugóiról. Ugyanakkor elemi erővel mutatja be, hogy miként mosódnak el a határok a magánélet és a hatalmi pozíció között. Bemutatja, hogy milyen elemi erővel söpri el a hatalmon maradás vágya a barátságokat, sőt még a gyöngéd érzelmeket is. És végül azt is megmutatja, hogy miként amortizálódik a nagy vezér dicsősége, amint a személyes varázsa (mert a kortársai, harcostársai számára varázslatos személyiség volt Sztálin) eltűnik halála után. A könyv megmutatja tehát Sztálinból az emberit és az ördögit egyaránt. Mindenkinek tudom ajánlani a munkát, aki elég erős idegzetű ahhoz, hogy helyenként szörnyűségeket is elolvasson!
A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2014. november 19-én szerda, 15 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!
(Forrás: Dr. Gábriel Róbert dékán, PTE Természettudományi Kar, Dékáni Hivatal)
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!